Magie kouzla triky

Magie kouzla triky

Jak se praví v podtitulu této stránky - kouzla nejsou žádné čáry a tyto stránky by Vám měly přiblížit některé triky, které využívaly dokonce takové persony světa kouzel a iluzí jako Harry Houdini či David Copperfield. Najdete zde jak jednodušší triky pro pobavení Vašich přátel, tak náročné efektní iluze vyžadující delší přípravu. Každý si zde vybere.



Špatně napsané číslo

Toto kouzlo můžeme předvést u stolu, postačí nám papír a tužka, nebo na scéně, kde potřebujeme větší černou tabuli a křídu.

Pozveme si jednoho diváka na scénu a požádáme ho, aby napsal číslici osm. Když se tak stalo, řekneme mu, že se nám líbí, jak hezky číslici napsal, a zeptáme se ho, zda umí též ostatní čísla tak napsat. Divák pochopitelně tvrdí, že ano. Vyzveme ho tedy, aby psal všechna čísla, jak mu je budeme diktovat. Diktovaná čísla necháme psát do jedné řádky za sebou. (Pozor! Číslici osm je nutno vynechat!) Čísla píšeme někam mimo dříve napsanou osmičku.

Diktujeme: "1 2 3 4 5 6 7 9." Když jsme nadiktovali číslo sedm, podotkneme: "Číslo osm ještě nám už ukázal, můžeme je tedy vynechat." Napsaná čísla necháme pak posoudit po stránce krasopisné. Zeptáme se diváků, které číslo náš pomocník napsal nejhůře. Diváci se shodnou na tom, že např. dvojka není pěkná. Tu prohlásíme, že se přičiníme o to, aby se náš pomocník ve psaní dvojek náležitě procvičil. K napsanému číslu připíšeme "x 18" a asistujícího diváka požádáme, aby provedl naznačený početní úkon. Výsledek bude:

knihy

Diváci užasnou, jakou dostal počtář příležitost, aby se procvičil ve psaní dvojek. Číslo, které se má ve výsledku opakovat, použijeme v devítinásobku pro vynásobení napsaných čísel.

Zpět na kouzla s matematikou...